2 rzeczy, które pomogą Ci uniknąć kontuzji kolana

Kategoria: Joga a zdrowie
Drukuj

Gdzieś czytałem, że mniej więcej co siódma osoba ma problemy z kolanem, więc jest duża szansa, że albo Ty je masz albo znasz przynajmniej kilka osób, które uszkodziło sobie kiedyś kolano…

Kontuzje w czasie praktyki jogi

Kategoria: Joga a zdrowie
Drukuj

Skąd biorą się kontuzje w jodze?

Jak unikać kontuzji?


Czasem zdarza się, że niektórzy ćwiczą jogę trochę jak sport, chcą szybko się rozciągać. Przypominam raz jeszcze joga nie służy do tego, żeby się rozciągać. Wiadomo, że efektem praktyki jogi jest duża elastyczność, ale to nie jest cel sam w sobie. Jeśli ktoś praktykuje po to, żeby być elastycznym, to dobrze, każda motywacja na początku jest dobra, ale później dobrze by było pogłębić praktykę.

Jak skutecznie schudnąć, bez efektu jojo

Kategoria: Joga a zdrowie
Drukuj

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego jedne osoby są szczupłe, a inne otyłe? Pewnie jakiś wpływ mają geny i predyspozycje, ale to nie wszystko. W ostatnich latach w krajach rozwiniętych (USA, GB, EU) pojawiło się dużo osób z nadwagą. Bądźmy szczerzy, przecież oni wszyscy nie mogli nagle nabyć genów ani predyspozycji do tycia. Problem jest o wiele bardziej przyziemny, niż by mogło się wydawać. Główną przyczyną są codzienne nawyki i przyzwyczajenia, to jest to, co sprawia, że jedni są szczupli a inni nie.

Joga w bólach pleców

Kategoria: Joga a zdrowie
Drukuj

Co zrobić jak bolą nas plecy?

Jakie są przyczyny bólów pleców?

Jak joga może w tym pomóc?

 

Plecy i kręgosłup są najważniejszymi częściami ciała w jodze, dlatego im poświęca się najwięcej czasu.