Zobacz jak schudnąć skutecznie i nie przytyć!

 

Próbowałaś już wszystkiego, żeby w końcu schudnąć? Więc dlaczego efekty nie są zadowalające?

Czy po stosowaniu cudownych diet znalezionych w internecie nie było spodziewanych efektów?

Może dałeś się także naciągnąć na tabletki odchudzające, które nic nie dały?

A może po prostu zabrakło Ci wytrwałości?

 

Zamiast szukać nowych cudownych diet i magicznych sposobów na schudnięcie zrób coś co przyniesie Ci trwałe efekty:

  • Zacznij kontrolować co jesz i kiedy jesz, dzięki temu łatwiej będzie Ci się uchronić przed kompulsywnym objadaniem się, podjadaniem czy zajadaniem stresu.
  • Spalaj tłuszcz z brzucha i pośladków jednocześnie rzeźbiąc inne partie ciała.
  • Zredukuj stres, który przyśpiesza odkładaniu się tłuszczu na brzuchu.
  • Przyspiesz metabolizm, żeby spalać tłuszcz przez cały dzień.

 

A teraz najważniejsze – dlaczego chcesz schudnąć?

Pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania jest motywacja i samozaparcie w dążeniu do celu. Badania pokazują, że zmotywowane osoby odnoszą większe sukcesy w odchudzaniu, a ich efekty są trwalsze.

Dlaczego Ty chcesz schudnąć?

Zastanów się jakimi motywami kierujesz się, żeby schudnąć. Motywy mogą być różne... Może zbliża się termin ślubu i chcesz wszystkich oczarować suknią ślubną... Może chcesz atrakcyjniej wyglądać dla Twojej drugiej połowy... Może zrzucając kilka kilo łatwiej znajdziesz swoją drugą połowę... Może chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów i trochę wyrzeźbić sylwetkę, by pierwszy raz po latach założyć bikini?

Może masz jeszcze inny powód? Jeśli tak to dobrze i skup się na tym co chcesz osiągnąć. To pomoże Ci dotrwać do celu.

Postaram się Cię jeszcze bardziej zmotywować, czytaj dalej, żeby dowiedzieć się jak nadwaga wpływa na zdrowie. Jestem pewien, że po przeczytaniu tej części nie będziesz mieć problemu z motywacją.

 

Skutki zdrowotne nadwagi

Nadwaga oraz otyłość dotyczą nie tylko dorosłych kobiet i mężczyzn lecz także dzieci i młodzież. Nadmierna masa ciała prowadzi to wielu problemów zdrowotnych m. in. problemów ze stawami, zaburzeniem miesiączkowania, cukrzycą oraz odrzuceniem społecznym i zaburzeniami psychicznymi.

 

Zapalenie stawów (osteoarthritis)

Nadwaga drastycznie zwiększa ryzyko zapalenia stawów (osteoarthritis ) - problemy z kolanami, biodrami i dolnymi plecami. Nadmierna masa ciała, obciąża stawy kolanowe i biodrowe, często powoduje też nieprawidłową postawę, co w połączeniu z siedzącym trybem życia, prowadzi prędzej czy później do bólu pleców, a w rzadszych przypadkach także do zwyrodnień stawów.

 

Choroby układu krążenia

Nadwaga i brak ruchu często kończą się problemami z sercem i układem krążenia. Nadwadze często towarzyszą podwyższony cholesterol i wysokie ciśnienie, a to bezpośrednio przekłada się na drożność naczyń krwionośnych, w tym wieńcowych, dostarczających tlen do serca. Ich niewydolność może kończyć się tragicznie. Co roku 100 tys ludzi w Polsce umiera z powodu zawału, 30 tysięcy z powodu miażdżycy i 6 tysięcy od nadciśnienia.

 

Nowotwory

Otyłość zwiększa również prawdopodobieństwo występowania nowotworów. Nadmierne spożycie jedzenia, w tym dostarczanie do organizmu dużej ilość protein ma wpływ na działanie białka mTor – odpowiedzialnego za trawienie niepotrzebnych lub nieprawidłowo z syntezowanych fragmentów komórek. Czyli jeśli jesz za dużo, organizm nie musi oszczędzać składników odżywczych, a komórki nie trawią zbędnych fragmentów, które mogą zmieniać się w komórki nowotworowe. Na raka żołądka umiera rocznie 4 tys osób, a na raka jelit 10 tys. Około 100 tys. osób każdego roku ma zdiagnozowany nowotwór – na raka się od razu nie umiera, ale lepiej jest zrobić jak najwięcej, żeby zmniejszać ryzyko.

 

Cukrzyca typu 2

Jest to odmiana cukrzycy - insulinoniezależnej, która występuje u 90% chorych. Związana ona jest ze złym odżywianiem i brakiem ruchu i polega na uodpornieniu się organizmu na insulinę. W Polsce ponad 2 mln ludzi choruje na cukrzycę typu drugiego, a na całym świecie jest to 300 mln (to tyle ile ludzi w całych Stanach Zjednoczonych). Światowa organizacja zdrowia alarmuje, że jeśli nie zmieni się tryb życia w bogatych społeczeństwach, to ta liczba może do roku 2020 zwiększyć się do 500 mln.

Z powodu powikłań cukrzycy typu 2 na świece, co kilka sekund dochodzi do amputacji stóp, osoby chore na ten typ cukrzycy często także miewają problemy z niewydolnością nerek. Na świecie co roku umiera 4,5 mln osób z powodu cukrzycy.

 

Myślisz, że Ciebie żaden z tych problemów nie dotyczy?

Pewnie nikt ze 300 mln cukrzyków nie podejrzewał, że brak ruchu i zbędne kilogramy mogą kiedyś doprowadzić, do takiej poważnej choroby. Pewnie nikt ze 100 tys osób, które zginą w tym roku na skutek zawału serca, też nie myślało, że niewłaściwy tryb życia może kiedyś doprowadzić do takiej tragedii.

 

Oczywiście, to że masz zbędne kilogramy nie znaczy, że automatycznie będziesz mieć cukrzycę albo raka jelita. Jednak należy pamiętać, że miliony osób w krajach rozwiniętych cierpią na choroby cywilizacyjne, które już dawno stały większym problemem dla społeczeństw niż normalne, przypadkowe dolegliwości.

 

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że prawdopodobieństwa się sumują. Mieszkasz w mieście i oddychasz zanieczyszczonym powietrzem? Jesz mocno przetworzone jedzenie z dodatkiem emulgatorów i konserwantów? – ryzyko problemów zdrowotnych rośnie. Masz coraz więcej zbędnych kilogramów – ryzyko rośnie. Nie uprawiasz żadnego sportu, mało się ruszasz – ryzyko rośnie. Ryzyko rośnie też z wiekiem, im więcej masz lat, tym więcej problemów ze zdrowiem i tym większe ryzyko poważniejszych chorób. Dbając o siebie dziś, można drastycznie zmniejszyć ryzyko w przyszłości.

 

Należy również pamiętać, że z czasem coraz trudniej zrzuca się zbędne kilogramy. Dlatego najlepiej zacząć już dziś - za tydzień, za miesiąc, czy za rok będzie już trudniej - ze względu na metabolizm, który z wiekiem maleje i ze względu na kondycję, która spada. Poza tym dziś możesz mieć 5 kg do zgubienia, a za rok to już może być 10 kg, a to już się robi poważne obciążenie dla organizmu.

 

Popularne sposoby na odchudzanie

Jest dużo popularnych sposobów na odchudzanie, a to niektóre z nich:

 

Dieta Ducana

Dieta Ducana jest dość znana, została tak opracowana, aby wyeliminować z niej węglowodany i zastąpić je białkami. Wyeliminowanie z diety węglowodanów, powoduje, że organizm sięga do zapasów tłuszczowych w celu wytworzenia energii, która wcześniej była dostarczana przez węglowodany. Tak wygląda teoria. Z praktyką może już być trochę gorzej. Przy treningu siłowym, np. takim jaki wykonują kulturyści zaleca się spożywanie 2 g białka na kg masy ciała dziennie. Dla zwykłego człowieka 1g/ kg wystarcza. Czyli 70 kg osoba potrzebuje tylko około 70g dziennie. Stosując dietę Ducana dostarcza się zwykle o wiele więcej białka niż jest to potrzebne. Nadmiar biała jest zamieniony w węglowodany, a niewykorzystane węglowodany zmieniane są w tłuszcze. Dieta ta więc może niekoniecznie prowadzić do oczekiwanych rezultatów.

Dieta ta nie jest polecana przez lekarzy oraz dietetyków. Po pierwsze dlatego, żę dostarczanie zbyt dużej ilości białka obciąża wątrobę i nerki, więc absolutnie nie powinny jej stosować osoby, które mają jakieś problemy z tymi narządami. Drugim powodem jest fakt, że trawienie białka jest relatywnie kosztowne dla organizmu. Musi przy tym brać udział dużo procesów, podczas których wytwarzana jest duża ilość wolnych rodników. Trzecim powodem są badania, które sugerują, że duża ilość protein ma wpływ na działanie wspominanego wcześniej białka mTor – odpowiedzialnego za trawienie niepotrzebnych lub nieprawidłowo zsyntetyzowanych fragmentów komórek. Zahamowanie go zwiększa ryzyko chorób nowotworowych.

 

Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska, zwana też dietą 13 dniową jest dietą bardzo niskokaloryczną – dziennie zjada się od 500 do 800 kalorii. Ukończenie diety, wymaga bardzo silnej woli, ze względu na brak śniadań, oraz bardzo małą kaloryczność reszty posiłków. To powoduje ssanie w żołądku, uczucie zmęczenia, zimna oraz brak energii w ciągu dnia.

Twórcy tej diety mówią, że dzięki niej można zgubić ponad 10 kg. Może w szczególnych przypadkach jest to możliwe, ale przeciętna osoba stosująca tą dietę straci w te 13 dni między 2 a 4 kg tłuszczu i dużo wody. Potem przy normalnej diecie poziom wody wróci do normy, więc kilka kilo wróci z tego z powrotem. Trzeba też bardzo uważać na efekt jojo, który bardzo często zdarza się po tej właśnie diecie, bo wszystkie wyrzeczenia pójdą na marne.

Spożywanie tak małej ilości jedzenia na dłuższą metę może powodować braki witamin i mikroelementów, więc tej diety nie można stosować częściej niż raz do roku.

Diety bardzo nisko kaloryczne nie są do końca są tak efektywne jakby mogło się wydawać, ponieważ organizm w okresie, kiedy jest mniej jedzenia, spowalnia metabolizm - ciągłe uczucie zmęczenia, nudności, brak energii, uczucie zimna powodują, że spada dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

 

Tasiemiec

Dieta tasiemcowa przywędrowała zza oceanu. Radzę uważać ten sposób odchudzania. W wielu krajach stosowanie tasiemców jest nielegalne, ze względu na poważne niebezpieczeństwo powikłań.

Pierwszym ryzykiem jest połknięcie tasiemca uzbrojonego, gdyż jako, że jest to produkt z szarej strefy nie ma się żadnej gwarancji dostarczenia produktu z tasiemcem nieuzbrojonym.

Poza tym są też inne skutki uboczne. Niektóre osoby, które zdecydowały się na tą dietę, skarżą się na biegunkę, ból brzucha, nudności, wzdęcia, niedobory witamin oraz osłabienie organizmu. W rzadkich przypadkach tasiemiec może spowodować niedrożność jelit, wtedy potrzebny jest zabieg chirurgiczny, żeby go usunąć. Poza tym to jest pasożyt, który może się rozmnażać i przenosić na inne osoby. Najbliższemu otoczeniu raczej nie grozi zarażenie ze względu na złożony cykl życiowy tasiemców, ale jednak pomaga się pasożytowi rozmnażać.

 

Dieta 1200 kalorii

Dieta 1200 kalorii uznawana jest przez dietetyków za jedną ze zdrowszych i bezpieczniejszych diet. Dieta ta pomaga stopniowo redukować zbędne kilogramy - ok 0,5kg tygodniowo. Dostarcza też niezbędne dla organizmu witaminy i minerały, gdyż dopuszcza spożywanie zróżnicowanego jedzenia.

 

Tabletki na odchudzanie

Dużo osób szukając łatwych rozwiązań kupuje tabletki na odchudzanie. Zanim jednak kupisz jakiś tego typu preparat, musisz zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Tabletki na odchudzanie rejestrowane są jako suplementy. Nie są więc poddawane badaniom klinicznym, nie wiadomo jaka jest ich skuteczność i nie znane są ich interakcje z innymi lekami. Na opakowaniu nie musi być podany dokładny skład, ani ilość substancji aktywnych – więc tak naprawdę kupujesz kota w worku, bo etykiety są orientacyjne i nikt nie gwarantuje, że to co jest napisane na opakowaniu rzeczywiście znajduje się w tabletce. Co więcej bardzo często nie wspomina się o dodatkach, które mogą być trujące.

To jest przykład niektórych popularnych niegdyś środków na odchudzanie:

Sibutramina - składnik aktywny który, miał być nowej generacji lekiem na otyłość zmniejszając łaknienie. Jednak został wycofany z obrotu w Unii Europejskiej ze względu na zwiększanie ryzyka zawału, udaru, zatrzymań pracy serca i zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych. Preparaty, które były dostępne w Polsce i zawierały tą substancję między innymi: Elixa, Lindaxa, Afibron, Reduce, Meizitang, Lida.

Herbaslim - to nazwa środka sprowadzanego z Brazyli, który zawierał między innymi w swoim składzie różne środki psychotropowe. Produkt ten wywoływał bardzo silne huśtawki nastrojów i działał silnie narkotycznie.

Ephedra - Kiedyś w USA powszechne były środki odchudzające zawierające wyciąg z rośliny Ephedra sinica. Alkaloidem występującym w dużej ilości w tej roślinie jest efedryna, podobna do amfetaminy. Efedryna podnosi ciśnienie krwi, przyśpiesza akcję serca oraz działa pobudzająco, organizm dość szybko uodparnia się na efedrynę i potrzebne są jej coraz większe ilości. Przez to w USA zanotowano kilka przypadków śmiertelnych, po stosowaniu tej substancji w dużej ilości.

 

Tabletki na odchudzanie to chyba jeden z najbardziej wątpliwych produktów na świecie, a takie preparaty, jak te wyżej wymienione, można wymieniać w nieskończoność. Zdarzały się tabletki np ze strychniną – substancja używana też jako trutka na szczury. Jest też dużo tabletek, w których nie było nigdy żadnych substancji, które mogły w jakikolwiek sposób przyśpieszyć odchudzanie. Tabletki odchudzające nie są bezpiecznym sposobem na zrzucanie kilogramów i radzę ich unikać, zwłaszcza że są proste i skuteczne sposoby na odchudzanie.

 

Co o odchudzaniu mówi nauka?

Każda dieta opiera się na kontroli bilansu energetycznego. Jeśli dostarczasz do organizmu więcej kalorii niż możesz zużyć, to organizm odkłada je w postaci tłuszczu, a waga pokazuje coraz większą ilość kilogramów. Z drugiej strony, jeśli spalasz więcej kalorii w ciągu dnia niż dostarczasz, to organizm zużywa zapasy, a wtedy chudniesz. Polegając jedynie na diecie utrata kilogramów wymaga bardzo dużo czasu i sporo cierpliwości oraz samozaparcia. Ponadto zbyt restrykcyjna dieta może spowolnić metabolizm przez co będziesz wolniej chudnąć.

 

Zauważ, że niektóre sposoby odchudzania wymienione w poprzednim dziale są jakby próbą obejścia bilansu energetycznego. Np. jedz tabletki, a tłuszcz sam się spali; zjedz tasiemca a on Ciebie zje. Uważaj na takie sposoby, one zagrażają Twojemu zdrowiu i życiu, korzystając z nich możesz stracić dużo pieniędzy, zdrowia i nerwów, a efektów nie zobaczysz.

 

Zauważ również, że większość diet wymyślonych zostało z założeniem, że przez tydzień albo dwa się przemęczysz i przegłodzisz, a potem wrócisz do poprzedniego trybu życia już z mniejszą wagą. Na pierwszy rzut oka takie podejście może wydawać się dobre. Niestety badania tego nie potwierdzają. Ankiety prowadzone wśród osób odchudzających się, mówią, że ten sposób po prostu nie działa. Dlaczego? Ludzie nie są w stanie utrzymywać restrykcyjnej diety przez wystarczającą ilość czasu, żeby efekty były znaczące. A ci, którym się uda, nie chcą tego potem powtarzać, bo efekty są niewspółmierne do wysiłku jaki trzeba włożyć.

 

Pamiętaj, że chemii i fizyki nie można oszukać. 1 kg tłuszczu to około 7000 kcal. Czyli, żeby zrzucić 1kg tłuszczu w tydzień, to tygodniowo bilans energetyczny musi wynosić minus 7000 kcal – o tyle kalorii musisz dostarczyć mniej niż zużywasz. To jest ważne stwierdzenie 'mniej niż zużywasz', a nie mniej niż jesz.

 

Tych 7000 kcal nie da się też nadrobić tabletkami. Wyobraź sobie co by musiała zrobić tabletka w organizmie człowieka, żeby spowodować, że straci się te dodatkowe 7000 kcal? Ma podnieść metabolizm? Co to w ogóle znaczy? Serce ma zacząć bić szybciej – to by groziło arytmią, albo zawałem. Miałaby podnosić ciśnienie krwi? To by prowadziło do nadciśnienia i problemów z sercem. Ma zmniejszyć wchłanianie tłuszczy i cukrów w przewodzie pokarmowym? Czyli ma zatkać jelita? Lub powodować niekontrolowaną „biegunkę tłuszczową” to powodują niektóre pigułki odchudzające. A może ma zmniejszyć uczucie głodu? Czyli musiałaby mieć silne działanie psychotropowe. Niestety bilansu energetycznego nie można oszukać, nawet tabletkami.

 

Jedyne co robisz próbując oszukiwać bilans energetyczny to:

1. Tracisz tylko czas – już teraz możesz robić to co działa, zamiast szukać niemożliwego.

2. Narażasz się na problemy zdrowotne – biorąc tabletki z niepewnego źródła narażasz swoje zdrowie, a schudnąć łatwo i tak się nie da.

3. Wydajesz niepotrzebnie pieniądze i to często duże.

 

Więc co robić?

Większość osób będących na diecie szybko się poddaje. Dieta jest procesem nie tylko długofalowym, ale także sztuką nauki wyrzeczeń i zmian przyzwyczajeń dotyczącą tego co, kiedy i jak jemy. O wiele łatwiej jest schudnąć, kiedy połączy się dietę z ćwiczeniami.

Spójrz na tabelę pokazującą dzienne zapotrzebowanie na kalorie w zależności od ilości wysiłku fizycznego dla obu płci:

Płeć i wiek Mała aktywność fizyczna Przeciętna aktywność fizyczna Duża aktywność fizyczna
Mężczyzna 21-60 Od 2200 do 2600 kcal Od 2600 do 3100 Od 3100 do 3800
Kobieta 21-60 Od 1800 do 2100 kcal Od 2100 do 2600 kcal Od 2600 do 3000 kcal

 

Z tej tabeli wynika kilka interesujących faktów. Np. kobieta mało aktywna fizycznie potrzebuje w ciągu dnia około 2000 kcal. Jeśli dziennie spożywa 2500 kcal to tygodniowo będzie odkładać w postaci tłuszczu 500 kcal * 7 = 3500 kcal, czyli każdego tygodnia będzie zyskiwać 0,5 kg tłuszczu. Ale jeśli ta sama osoba zacznie prowadzić przeciętnie aktywny tryb życia, to nie będzie tyła w ogóle, bo wzrośnie jej dzienne zapotrzebowanie na kalorie. A jeśli ta kobieta wprowadziłaby do swojego życia jeszcze więcej ruchu, to okaże się że nie zmieniając absolutnie nic w swojej diecie będzie każdego dnia zużywać 500 kcal więcej niż dostarcza. Czyli nie zmieniając w ogóle diety zacznie tracić 0,5 kg tłuszczu tygodniowo.

W praktyce oznacza to, że jeśli kobieta z powyższego przykładu zacznie pilnować, żeby nie jeść więcej niż 2000 kcal dziennie i zacznie regularnie ćwiczyć, to zacznie chudnąć. Powiedzmy uczciwie, 2000 kcal dziennie to nie jest mało, a utrzymanie takiej diety nie jest bardzo dużym wyzwaniem, może nawet się okazać, że przy takiej diecie nie odczuwa się specjalnie głodu jak dobrze rozplanuje się posiłki. A do tego wystarczy regularnie ćwiczyć i efekt będzie pewny.

 

Ćwiczenia nie muszą być nieprzyjemne

Nie lubisz za bardzo ćwiczyć?

Nie masz na to czasu?

Nie jesteś zbyt sprawna?

Ćwiczenia wbrew pozorom mogą być przyjemne, nie muszą zabierać całego popołudnia i wcale nie musisz być sprawna. Powiedzmy sobie uczciwie, gdybyś była bardzo sprawna, to pewnie nie planowałabyś odchudzania.

Zastanawiasz się, jaką formę aktywności fizycznej wybrać, która drastycznie zwiększy Twoje dzienne spalanie kalorii, a nie obciąży Twojego portfela na zakup karnetów, sprzętu fitness i odpowiednich ubrań sportowych? W takim razie idealnym rozwiązaniem jest joga. Na całym świecie ćwiczą ją miliony ludzi. Odpowiednia dieta i ćwiczenia mogą być przyjemnością, jeśli się je odpowiednio połączy.

Z czym kojarzy Ci się joga? Pewnie z wychudzonymi hindusami robiącymi dziwne ćwiczenia... Co do tych hindusów to nie jest do końca prawda. W dzisiejszych czasach w Europie i w USA joga jest o wiele bardziej popularna niż w Indiach, ale fakt - ludzie regularnie ćwiczący jogę są szczupli.

 

Jak joga pomaga schudnąć

Rozwija siłę woli

Sesje jogi rozwijają siłę woli. Utrzymując odpowiedni czas asany, pokonując kolejne ograniczenia ciała, rozwijasz siłę woli i samodyscyplinę. Przynosi to efekty w codziennym życiu. Jeśli wytrwasz w postanowieniu, aby codziennie poświęcić godzinę czasu na ćwiczenia, to na pewno wytrwasz również w przestrzeganiu diety.

 

 

Spala dodatkowe kalorie

Sesje jogi mogą być bardzo męczące i wymagające fizycznie. Różne odmiany jogi zawierają nawet kilka tysięcy ćwiczeń i ułożeń ciała, jest więc nieograniczona możliwość tworzenia sesji, które pomogą spalić duże ilości kalorii. To w połączeniu z dietą, którą będziesz stosować, sprawi że zaczniesz spalać odłożone kalorie i chudnąć.

 

 

Przyśpiesza metabolizm

Ćwiczenie jogi codziennie powoduje, że organizm musi się regenerować. To powoduje, że ciało zużywa każdego dnia więcej kalorii na odbudowywanie mięśni i ścięgien po ćwiczeniach. Proces odbudowywania trwa cały czas po zakończeniu ćwiczeń aż do końca następnego dnia. Codziennie wykonując sesję jogi przyzwyczajasz ciało do codziennej regeneracji i do podwyższonego poziomu metabolizmu. To oczywiście przekłada się na większe zapotrzebowanie na kalorie. Czyli szybciej zaczniesz zużywać odłożone zapasy, aby ten efekt uzyskać najlepiej ćwiczyć codziennie.

 

 

Redukuje stres

Joga zmniejsza ilość hormonu stresu i poprawia wrażliwość na insulinę - sygnał dla ciała, żeby spalać jedzenie jako paliwo, a nie odkładać w postaci tłuszczu. Pomaga też się wyciszyć, dzięki temu zmniejsza się częstotliwość objadania kompulsywnego spowodowanego stresem.

 

 

Joga jest bezpieczna nawet dla początkujących

Joga jest bezpieczna. Nie obciąża za mocno stawów i nie powoduje częstych kontuzji jak np. bieganie, czy inne dyscypliny sportowe. Dlatego jogę mogą ćwiczyć również osoby, które nie są jeszcze zbyt sprawne.

 

 

Mit 1

„Celem jogi nie jest odchudzanie tylko równowaga psycho-fizyczną a co za tym idzie też większa świadomość diety”.

Celem jogi faktycznie nie jest odchudzanie, ale joga jest tak rozbudowanym systemem, ma tyle odmian i sposobów pracy z ciałem, że można dobrać takie ćwiczenia, aby przy okazji zrzucić zbędne kilogramy.

Zestaw ćwiczeń może być tak skonstruowany, aby zmuszał do pracy wszystkie mięśnie i wymagał bardzo dużo wysiłku.

Oczywiście joga rozwija też równowagę psycho-fizyczną, siłę woli i koncentrację, co jest bardzo ważnie, kiedy chcemy schudnąć. Dzięki temu z czasem coraz łatwiej jest zmieniać nawyki żywieniowe i pilnować diety. Jeśli bez problemów będziesz robić męczącą godzinną sesję asan, to bez problemów wytrzymasz dyskomfort związany z utrzymaniem diety.

 

 

Mit 2

„W czasie ćwiczeń jogi spala się za mało kalorii, żeby schudnąć”

Nie ma takiego rodzaju ćwiczeń, które spowoduje, że w ciągu tygodnia zrzuci się 10 kg. Szczególnie, jeśli chce to zrobić osoba początkująca. To jest zwyczajnie niemożliwe. Efekty przychodzą z czasem.

Wiele osób mówi, że próbowało schudnąć z jogą, a chodziło na zajęcia raz albo dwa razy w tygodniu. Nie ma takiego rodzaju ćwiczeń, które po 3 godzinach tygodniowo pozwalają szybko schudnąć.

Dlatego jogę należy ćwiczyć codziennie. Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, to musisz ćwiczyć codziennie lub przynajmniej 5 razy w tygodniu. Dzięki temu codziennie będziesz spalała kalorie.

To nie wszystko. Codzienna sesja jogi spowoduje, że Twój metabolizm przyśpieszy i będziesz spalać więcej kalorii. Dodatkowo, Twój organizm będzie się codziennie regenerował, więc będziesz spalać dodatkowe kalorie.

Po kilku tygodniach, albo po miesiącu poczujesz różnicę. Twój organizm przyzwyczai się do tego, że musi zużywać energię na codzienną regenerację oraz regularne ćwiczenia. Dzięki temu zobaczysz, że zaczynasz spalać więcej kalorii i chudnąć.

Ćwicząc jogę możesz schudnąć, jeśli będziesz ćwiczyć systematycznie, a nie tylko dwa razy w tygodniu.

 

 

Program „Schudnij z jogą”

Dla osób, które zamierzają schudnąć ćwicząc jogę, przygotowałem program, w którym ćwiczenia są tak dobrane, żeby spalać duże ilości kalorii, wyszczuplić i rzeźbić ciało i nadać mu smukły wygląd.

 

Dużo ćwiczeń w tych sesjach jest izometrycznych, więc możesz samemu dostosować ich intensywność do swoich możliwości. Na początku możesz ćwiczyć delikatniej, a jak nauczysz robić te wszystkie ćwiczenia i wzmocnisz sobie odpowiednie mięśnie to będzie można ćwiczyć o wiele mocniej. Dzięki temu stopniowo będziesz mieć możliwość spalania coraz większej ilości kalorii w czasie jednego treningu, a z drugiej strony postęp będzie stopniowy i bezpieczny.

 

Dlaczego warto skorzystać z tego programu?

Korzystając z tego programu nie tracisz czasu na dojazdy do klubów fitness, ani pieniędzy na miesięczne karnety, wystarczy włączyć komputer i można zacząć ćwiczyć w domu, w dowolnym i dogodnym dla Ciebie momencie.

Program jest wygodny, gdyż zwiera zestawy rożnych ćwiczeń w jednym miejscu. Po prostu włączysz ten zestaw, który aktualnie chcesz przećwiczyć.

Te zestawy są skuteczne – dzięki nim pracować będą wszystkie mięśnie, z taką intensywnością na jaką pozwala Ci ciało. Zobaczysz, że z czasem to już będzie taki codzienny rytuał, jak poranna filiżanka kawy gdziekolwiek będziesz.

A co znajdziesz w tym programie?

 

Sesja ogólna

2 filmy: 1h, 20min

Wideo z 1 godz. intensywnych ćwiczeń jogi (asan), po których przekonasz się, że joga może spalać tłuszcz, poprawić kondycje, wzmocnić mieście pośladków, wyrzeźbić ramiona oraz wyszczuplić talię oraz uda.

 

Sesja na pośladki

3 filmy: 1h, 40min, 20min

Jest to zestaw intensywnych ćwiczeń, który rzeźbi pośladki, spali z nich tłuszcz, i rozbuduje mięśnie tak żeby pośladki zrobiły się kształtne i zgrabne.

 

Sesja na talię

3 filmy: 1h, 40min, 20min

Marzy ci się talia osy? W tej sesji znajdziesz niezbędny zestaw ćwiczeń, który w kilka tygodni zmieni twoją talię nie do poznania.

 

Sesja na brzuch

3 filmy: 1h, 40min, 20min

Ćwiczenia na brzuch to nie tylko brzuszki. To kompleksowy zestaw ćwiczeń, który wzmocni wszystkie mięśnie, proste skośne i zębate. Dzięki tej sesji pozbędziesz się boczków oraz „mięśnia piwnego” i będziesz cieszyć się płaskim brzuchem.

 

Sesje są różnej długości

Zauważ, że dla każdej sesji są dostępne filmy różnej długości. Dzięki temu możesz lepiej dopasować plan ćwiczeń do swojego trybu życia i zwiększyć szansę powodzenia. Jak jakiegoś dnia nie masz czasu na 40 minut ćwiczeń, to poćwicz chociaż 20 min. Dzięki temu nie wypadniesz z rytmu, a system ćwiczeń wejdzie Tobie w nawyk – to bardzo zwiększy Twoje szanse na sukces przy zrzucaniu kilogramów i utrzymaniu potem wymarzonej sylwetki.

 

Forma materiałów

Jest to 11 filmów o różnej długości od 1h do 20 minut. Dostęp do filmów jest online, więc nie będzie Ci potrzebny odtwarzać DVD ani video. Po prostu wchodzisz na stronę, oglądasz i ćwiczysz.

 

Program uzupełniający: „Sztuka relaksacji"

Opanowanie relaksacji jest konieczne, jeśli chce się robić szybsze postępy i czerpać maksymalne korzyści z jogi. Dlatego jest to jeden z najważniejszych elementów dla ludzi zaczynających swoją przygodę z jogą.
Prowadząc zajęcia z jogi często widzę, że większość ludzi ma duże problemy rozluźnieniem ciała i spiętymi sztywnymi mięśniami. Relaksacja jest czymś co pomaga pozbyć się sztywności i zacząć robić postęp.

 

Co znajdziesz w programie:

Program składa się z pięciu sesji audio, możesz je zgrać na swój mp3 player, komórkę, lub włączyć na komputerze.

Sesje

Czas

Relaksacja rąk

30 i 15 min

Relaksacja nóg

30 i 15 min

Relaksacja pleców

30 i 15 min

Relaksacja brzucha

30 i 15 min

Relaksacja twarzy

30 i 15 min

 

Jak korzystać

Nie wymaga to, żadnego wysiłku, włączasz sesję i słuchając zobaczysz jak twoje ciało się relaksuje. Z czasem będziesz się rozluźniać w czasie jogi zupełnie nieświadomie. Sesje są w różnych wersjach czasowych 30 i 15 minutowych, żebyś mogła je wykonywać nawet, jeśli nie będziesz mieć za dużo czasu.

 

Korzyści z Programu „Relaksacja”:

Elastyczniejsze mięśnie. Spięte mięśnie źle się rozciągają. Jeśli czujesz, że Twoje mięśnie nie chcą się rozciągać, to znaczy, że nie potrafisz ich rozluźniać. Spróbuj napiąć bicepsy a potem go rozciągać... trudno jest zrobić coś takiego. To samo dzieje się z biodrami, czy plecami, tylko one bardzo często napinane są podświadomie przez cały czas. Bez odpowiedniej relaksacji spięte mięśnie nigdy nie będą się łatwo rozciągać.

Będziesz mieć mniej kontuzji. Kontuzjom najczęściej ulegają sztywne miejsca w ciele, te które straciły naturalną swobodę i zakresy ruchu. Jeśli nauczysz się odpowiednio rozluźniać, to wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń będzie bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

Zdrowszy i młodszy wygląd - to pewnie jest coś, na czym bardziej zależy kobietom niż mężczyznom, tym niemniej tak jest. Jeśli nauczysz się rozluźniać mięśnie twarzy i zaczniesz do pewnego stopnia panować nad emocjami, to będzie Ci się robić mniej zmarszczek. Np. nielubiana przez kobiety lwia zmarszczka robi się od marszczenia czoła np. kiedy jest się poddenerwowanym. Jeśli to napięcie utrzymuje się przez długi czas i w dodatku regularnie, to z czasem zmarszczki staną się coraz trwalsze i bardziej wyraźne. Możesz stanąć przed lustrem i przekonać się, że twarz najmniej się marszczy, kiedy mięśnie twarzy są luźne.

Relaksacja jest bardzo przyjemna. Zobaczysz... Kiedy uda Ci się dojść do stanu głębokiego rozluźnienia, to przekonasz się, że to jest bardzo przyjemne doznanie.

Szybsza regeneracja. Po każdych ćwiczeniach mięśnie muszą się odbudowywać, dzięki temu stają się coraz silniejsze. Niestety zbiera się w nich również napięcie i skraca się ich długość. Relaksacja zmniejsza to napięcie, dzięki temu przepływa przez nie więcej krwi i szybciej się regenerują. Poza zmniejszeniem poziomu napięcia powoduje, że nie tracą swojej elastyczności i zakresu ruchów.

 

Co dokładnie otrzymujesz

Podsumowując, otrzymasz...

Kurs: „Schudnij z jogą”+ Program: „Sztuka relaksacji”.


Cena za kurs to 79 zł. Czyli koszt około trzech, czterech zajęć grupowych.

Chcę mieć absolutną pewność, że te materiały na pewno będą dla Ciebie pomocne, dlatego daję Ci 30 dni na ich wypróbowanie. Jeśli w ciągu tych 30 dni stwierdzisz, że to nie ma oczekiwanych rezultatów, to zwrócę Ci pieniądze. Dlatego jeśli chcesz zacząć ćwiczyć i chudnąć to zacznij dzisiaj i nie odkładaj tego na później. Im szybciej zaczniesz tym szybciej dojdziesz do swojej wymarzonej sylwetki.

Jeśli chcesz otrzymać dostęp do kursu to kliknij w przycisk poniżej i wypełnij brakujące pola.

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do mnie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.